به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
خانه » دسته‌بندی نشده » رسم جدید جوانان برای در آغوش کشیدن مرگ!

رسم جدید جوانان برای در آغوش کشیدن مرگ!

[ad_1]

تابناک: امان از میل به شهرت و امان از عادات جدیدی که در شبکه‌های اجتماعی باب می‌شوند و به جانمان می‌افتند؛ مثل رسم سلفی گرفتن که آنقدر برای برخی هموطنانمان مهم است که تا حد جان دادن خطر می‌کنند و گاه بی آنکه موفق به نشر تصویر گرفته شده شوند، چشم از جهان فرو می‌بندند.
 
لابلای اخبار دردناکی که از سیلاب روز گذشته در برخی استان های شمال غرب و غرب کشورمان مخابره می‌شد، خبری به گوش می‌رسید که هرچند عجیب بود، مدتی است نمونه های مشابه آن زیاد به گوش می‌رسد؛ مرگ جوانانی که قصد داشتند عکس سلفی (یا خویش انداز!) بگیرند!

رفتاری که مدتی است به شدت باب شده و با اندک دقتی در گوشه و کنار شهرهایمان، به ویژه پیرامون جاذبه های گردشگری، می‌توان بروز و ظهورش را به چشم دید؛ تصاویری که غالبا به نیت لایک گرفتن ثبت می‌شوند و گاه آنقدر برای برخی اهمیت دارند که از جان شیرینشان برای ثبتشان دست می‌شویند.

مثل حکایت مردی که چندی پیش از صخره های نزدیک آبشار شلماش بالا رفته بود تا سلفی نابی به ثبت برساند، ولی بر اثر لیز خوردن پایش و سقوط از ارتفاع، جانش را در این راه از دست داد. یا اتفاقی که در نوروز برای جوان ماجراجویی در جلفا رخ داد و موجب شد، این فرد که بلندای واگن قطار را برای ثبت سلفی متفاوت انتخاب کرده بود، به کابل های برق برخورد کرده و بر اثر این حادثه چشم از جهان فرو بندد.

اتفاقات شومی که پیشتر با لیز خوردن پای یک دختر جوان هنگام سلفی گرفتن روی صخره ای در مجاورت رود زاب یا شکستن یخ روی دریاچه شورابیل در اردبیل و به دنبال آن، غرق شدن دو دختر دانشجو هم رخ داده بود، ولی ظاهرا برای عبرت گرفتن خیلی هایمان کافی نبوده است.

این را می‌شود از سرنوشت تلخ جوانانی دریافت که روز گذشته، سعی در تکرار حوادث یاد شده به شیوه ای متفاوت داشتند. جوانانی که سیلاب مرگبار را فرصت مناسبی برای ثبت تصاویر سلفی یافته بودند و آنقدر غرق این کار شدند که نتوانستند متوجه خطری که بیخ گوششان کمین کرده شوند و در نتیجه سیلاب ایشان را به همراه خودرویشان برد و تا این لحظه خبری از سرنوشتشان در دست نیست.

خبری که معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بیانش کرده و سوابق زیاد وقوع چنین اتفاقات شومی در کشورمان موجب باور پذیر بودنش می‌شود. گویی درباره امری بدیهی و عادی سخن می‌گوییم، نه اتفاقی به غایت عجیب که رخ دادن یک مورد آن در سال نیز عجیب به نظر می‌رسد.

وضعیتی عجیب که با توجه به گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی و اقبال فراوان کاربران ایرانی به استفاده از آنها، نگرانی از تکرار این دست اخبار در آینده را فزونی می‌بخشد، مگر اینکه مسئولان دست به کار شده و راهی برای آموزش به سلفی اندازان وطنی بیابند تا دست کم کسی به فکر سلفی گرفتن با سیلاب نیفتد.

[ad_2]

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز