نکات اساسی هنگام خرید سرویس نوزاد (سیسمونی)

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

از زمان‌های قدیم وقتی خانمی برای اولین بار باردار می‌شد خانواده او اقلام مهم و ضروری نوزاد را تحت عنوان سرویس نوزاد درست قبل از تولد نوزاد تهیه می‌کردند. این رسم امروزه در میان خانواده‌ها پررنگ‌تر شده است به طوری که بسیاری از خانواده‌ها هزینه‌های اضافی در این مورد صرف می‌کنند. خیلی از لوازمی که تحت عنوان سیسمونی نوزاد خریداری می‌شود کاربرد چندانی ندارند و شاید اصلا استفاده نشوند. برای تهیه سرویس نوزاد بهتر است ابتدا وسایل مهم و همچنین باکیفیت در نظر گرفته شوند.

سرویس نوزاد - سرویس خواب نوزاد - سیسمونی نوزاد

مهم‌ترین موضوعی که قبل از خرید سیسمونی یا سرویس نوزاد به دغدغه بزرگ پدرها و مادرهای جوان تبدیل می‌شود این است که چه چیزهایی باید بخرند و چقدر بابتش بپردازند. وسایل مورد نیاز نوزاد به طور کلی شامل وسایل مربوط به حمل و نقل نوزاد، لوازم ایمنی کودک، سرویس خواب و مبلمان اتاق کودک، وسایل تغذیه نوزاد، پوشاک، لوازم بهداشتی و وسایل بازی و تسکین‌دهنده می‌باشد. اما برای اینکه بتوانید راحت‌تر خرید کنید، پیشنهاد ما این است که لیستی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مایحتاج نوزاد را بر اساس بودجه خانواده‌تان انتخاب کرده و خیال خودتان را راحت کنید. به همراه داشتن یک دفترچه یادداشت برای ثبت آنچه خریده‌اید و آنچه نیاز دارید می‌تواند به خرید مفید و بدون تكرار سرویس نوزاد كمک كند.

یک سرویس نوزاد خوب و مثبت، خریدی است كه در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار و بحث‌های غیرصمیمی به‌خاطر نوع خرید پیش نیاید.

لباس نوزاد

كودک شما در هر ماهی كه از تولدش می‌گذرد حداكثر به اندازه ۳ دست لباس نیاز دارد. پیشنهاد ما این است كه هر‌ ماه به اندازه نیاز همان‌ ماه او لباس تهیه كنید. با این كار به تنوع مورد نظر خود هم می‌رسید. بسته‌های سرویس‌های لباس نوزادی نیز گاهی شامل لباس‌هایی می‌شود كه مورد نیاز نیست یا سایز مناسبی ندارد؛ اگر بتوانید خودتان از لباس‌های غیرسرویسی انتخاب كنید خرید مفیدتری دارید. توجه به نوع پارچه، راحتی لباس و پرهیز از لباس‌های چسبان را در حفظ سلامتی فرزندتان در نظر داشته باشید. هر جنس گرانی، لزوما جنس خوبی نیست.

سرویس سیسمونی نوزاد - لباس نوزادی

نکاتی در انتخاب لباس برای سرویس نوزاد

 • لباس‌های بلند که روی شکم و پوشک کودک را به خوبی می‌پوشاند یا در زیر پای آن دکمه دارد برای یک سال اول زندگی نوزاد مناسب‌تر است.
 • گذاشتن کلاه برای نوزاد در نوزادی اهمیت ویژه‌ای دارد.
 • لباس‌های کوچک‌تر را برای سیسمونی کمتر خریداری کنید. زیرا نوزاد در حال رشد است.
 • لباس‌های جدا از هم این مزیت را دارند که هنگام کثیف شدن هر کدام فقط همان را عوض می‌کنید و مجبور به تعویض کل لباس‌های کودک نیستید.
 • لباس‌های نوزادان بهتر است دارای یقه باز یا دکمه‌دار باشند تا درآوردن و تن کردن لباس برای آن‌ها راحت‌تر باشد.
 • لباس‌هایی که برای سرویس نوزاد تهیه می‌کنید باید نرم و گشاد و بدون مواد پلاستیکی و رنگ‌های مضر باشند.
 • لباس نوزادی در مارک‌های ایرانی برای سه ماهه ، ۶ ماهه، ۹ ماهه و ۱۲ ماهه و با سایز بندی ۰، ۱ ،۲ ،۳ ،۴ عرضه می‌گردد. بهتر است از همه اندازه‌ها چند دست داشته باشید.

مطالب خواندنی: نکات مهم برای انتخاب لباس نوزاد


لوازم بهداشتی مورد نیاز برای سرویس نوزاد

معروف‌ترین آنها عبارت است از: شیردوش، شیشه شیر، پستانک نوزادی كه البته از معمولی تا مدل‌های ارتودنسی‌دار موجود است، كرم‌های بهداشتی، دماسنج، ناخن‌گیر، دندان‌گیر، پوشک، دستمال مرطوب، پودر‌بچه و…

توجه: در خرید وسایل بهداشتی برای سرویس نوزاد به آن دسته از محصولات كه تاریخ مصرف دارد دقت كنید.

استفاده از ماشین لباسشویی كودک چند سالی است كه مرسوم شده است. اين وسيله به‌ دليل امكان شست‌وشو با حجم كم لباس‌ها و در صورت استفاده از پارچه به جای پوشک برای تعويض كودكان پيشنهاد خوبی است‌ اما اگر شما قرار است برای كودكتان از پوشک استفاده كنيد به هيچ وجه اين وسيله را تهيه نكنيد. كافی است لباس‌های نوزادتان را به‌ طور مستقل و جداگانه از لباس‌های خودتان با همان ماشين لباسشويی هميشگی خودتان بشوييد. در صورتیکه به جای پوشک از پارچه‌های مخصوص استفاده می‌کنید تهیه مواد بهداشتی شست‌وشو از داروخانه‌ها كه از حساسیت جلوگیری كند اما ضد‌عفونی‌كننده باشد را فراموش نكنید.

اسباب‌ بازی

یك اسباب‌ بازی خوب بهتر است با توجه به رده سنی خاص كودک تعیین شود و پس از خرید هم در آن بازه سنی در اختیار كودک قرار گیرد. اسباب بازی‌هایی كه رنگ‌های شاد و جنس مقاوم داشته باشند را ترجیح دهید. در ۴‌ ماه اول دوره نوزادی بهتر است از وسایل بازی درشت‌تر استفاده كنید تا خطرآفرین نشود. اسباب بازی‌های موزیكال برای كودكان نوپا جذاب‌تر است.

کالسکه و دیگر وسایل حمل و نقل کودک

توان خرید خود را برای تهیه این اقلام كه قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند مشخص كنید. امروز مارک‌های ایرانی با كیفیت قابل‌قبول نیز در بازار وجود دارد كه می‌تواند نیاز شما را با هزینه خیلی كمتری برآورده كند. در فروشگاه سعی كنید یک بار به تنهایی كالسكه را جمع و حمل كنید تا از توانایی خود برای تكرار این كار با خبر شوید. اگر تصمیم به خرید روروئک دارید به‌احتمال خطرآفرینی این وسیله كه البته برای مدت كوتاهی استفاده می‌شود دقت كنید. می توانید آن را برای این مدت زمان کم از دوست یا یکی از نزدیکان به امانت بگیرید. برای خرید آغوشی نوعی از آن‌ را كه امكان خوابیدن كودک در آن وجود دارد و محافظ گردن هم در آن تعبیه شده پیشنهاد می‌کنیم.

سرویس تخت و کمد نوزاد

یكی از بخش‌های گران قیمت برای سرویس نوزاد را سرویس چوب یا سرویس خواب تشكیل می‌دهد. خرید کمد نوزاد باید با درایت خاصی انجام شود. بعضی از والدین واقعا در خانه خود برای اضافه كردن یک كمد دیگر فضای خالی ندارند اما فكر می‌كنند كه واجب است نوزادشان كمد مستقل داشته باشد. سرویس چوب یک وسیله جاگیر است، برای آن به خوبی برنامه‌ریزی كنید تا فضای اتاق كودک یا اتاق مشترک والدین و كودک به نحو دردسرسازی محدود نشود. چوب مورد استفاده در سرویس خواب كودک بهتر است مقاوم و ضد‌خش باشد. در برخی از سرویس‌های چوب، چیزهای عجیبی مثل میز آرایش وجود دارد آیا از قبل، به نیاز و هدف چنین وسیله‌ای دقت كرده‌اید!


بیشتر بدانید: فهرست لوازم مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد


سرویس خواب نوزاد - تخت نوزاد - سرویس چوب نوزاد

پیشنهاد ما:

 • برای ایجاد تغییر در سرویس چوب کودکتان به جای هزینه خرید مجدد می‌توانید از برچسب‌های كودكانه كه در طرح‌های فوق‌العاده زیبا و متنوع وجود دارد یا پارچه‌های نمدی كه در پارچه‌فروشی‌های هنری موجود است، استفاده کنید.
 • اگر بعضی از وسایل سرویس نوزاد برای شما غیرقابل استفاده است و به هیچ‌وجه به آن نیاز ندارید، می‌توانید به فكر فروش وسایلتان به مغازه‌های فروش دست‌دوم باشید.
 • وسایلی كه شما امروز دیگر به آن نیاز ندارید یا از آن خسته شده‌اید و اسم‌ آن را گذاشته‌اید وسیله اضافه، می‌تواند دغدغه خرید و استقبال یک خانواده از نوزادشان باشد. اگر مورد استفاده شما نیستند آن‌ها را امانت بدهید.
 • با چند نفر از فامیل یا دوستان خود یک خیریه یا یک تعاونی وسایل كودک برای به اشتراک‌گذاری سیسمونی‌های بدون استفاده خود راه بیندازید. با این كار می‌توانید به خانواده‌های زیادی كمک كنید و دغدغه مالی خیلی از زوج‌های جوان را برای بچه‌دار شدن كاهش دهید.

گروه خانه داری ستاره

[ad_2]

شاید دوست داشته باشید:

pdf کتاب فارسی دوازدهم سری میکرو طبقه بندی گاج

دانلود کتاب فارسی دوازدهم سری میکرو طبقه بندی گاج کیفیت : خوب فرمت : پی دی اف حجم : ۹۰ […]

وقایع‌نگاری ۱۶ آذر ۳۲؛ از شاهدان عینی تا شواهد امروزی

[ad_1] وب‌سایت تاریخ ایرانی: امروز شانزده آذر است. اما ۱۶ آذر سال ۳۲ یک روز عادی نبود. از صبح زود […]

وسایل گرمایشی قدیمی؛ از علاءالدین تا کرسی

[ad_1] روزنامه همشهری – الهه بصیر: امسال که هوا زودتر از توقع و عادت ما سرد شده است، خیلی‌ها وسایل […]