کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: شاید واژه اعتیاد، شما را یاد مواد مخدر و مشروبات الکی بیاندازد اما رفتارهای دیگری هم هستند که می توانند تبدیل به اعتیاد شوند. اگر دوست دارید بدانید که چه کارهایی می توانند شما را معتاد کنند، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بالم لب

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

اگر به افرادی که از بالم لب استفاده می کنند دقت کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این عمل را مدام تکرار می کنند. در واقع استفاده از بالم های لب اعتیادآور است. در برخی از مواد اولیه این لوازم آرایشی ماده ای ست که پس از مدتی موجب خشکی لب ها می شود، از این رو ما احساس می کنیم که دوباره به آن نیاز داریم. یکی دیگر از دلایل اعتیاد به این لوازم آرایش بافتی ست که هر بار با زدن آن روی لب هایمان احساس می کنیم. در واقع در نبود این ماده، احساس می کنیم که لب هایتان چیزی کم دارد.


ورزش کردن

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

افرادی که عادت به ورزش دارند، اگر روزی ورزش نکنند احساس می کنند که روزشان کامل نشده است. در واقع آنها به این باور رسیده اند که ورزش اولویت زندگی شان است. آنها حتی از ورزش به عنوان راهی برای کنترل احساسات شان، از کاهش استرس گرفته تا عصبانیت، استفاده می کنند.


جراحی پلاستیک

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

جراحی پلاستیک هم می تواند تبدیل به اعتیاد شود. حتما دیده اید کسانی که بینی شان را عمل کرده اند، دوست دارند به دیگر اجزای صورت شان هم دست ببرند. به عنوان مثال وقتی فردی برای اولین بار بوتاکس می زند و چین و چروک هایش از بین می رود، دوست دارد که دیگر ایرادهای صورت اش هم برطرف کند. در واقع میل انسان به دیدن زیبایی ست که این اعتیاد را ایجاد می کند.


تتو

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

تحقیقات نشان داده که ۴۵ میلیون آمریکایی به روی بدن شان تتو کردند و از آن میان ۳۲ درصد اعتراف کرده اند که به این کار اعتیاد دارند. اما چرا؟ این اعتیاد جنبه روانشناسی دارد. در حقیقت فکر شما روی بدن تان هم تاثیر می گذارد. اگر شما فکر کنید که با تتو دیگران نظرشان نسبت به شما تغییر خواهد کرد و اعتماد به نفس تان افزایش خواهد یافت، ترغیب می شوید که این کار را ادامه دهید.


خرید کردن

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

چرا اکثر آدم ها به خرید کردن اعتیاد پیدا می کنند؟ تحقیقات نشان داده که با پوشیدن لباس نو، ما حس بهتری نسبت به خودمان پیدا خواهیم کرد، علاوه بر آن احساس می کنیم که همه چیز در کنترل ما قرار دارد. اما چگونه بفهمیم که به این کار اعتیاد داریم؟ به رفتارتان دقیق تر شوید. اگر شما برای درمان ناراحتی، استرس یا عصبانیت تان به سمت خرید می روید، اگر سعی دارید که خرید نکنید اما نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و اگر قبض هایتان را از دید دیگران پنهان می کنید، بدانید که به خرید کردن اعتیاد دارید.


گوش دادن به موسیقی

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

عکس العملی که بدن ما نسبت به موسیقی نشان می دهد، مانند زمانی ست که به آن غذا می دهیم. در واقع بدن ما با گوش کردن به موسیقی دوپامین آزاد می کند. این ماده باعث می شود که بخواهیم این رفتار را بارها و بارها تکرار کنیم.


برنزه کردن

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

برنزه شدن در میان زنان و مردان جوان بسیار رواج دارد. تحقیقات نشان داده افرادی که پوست برنزه ای دارند، حس استقلال و اعتماد به نفس بالاتری دارند. اشعه UV، آندورفین تولید می کند، هورمونی که منجر به حس خوب در بدن می شود و به تبع شما را وادار می کند که بیشتر به این سالن ها سر بزنید.


افکار منفی

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

مهم نیست که فکرهای منفی شما در چه زمینه ای ست، اضافه وزن یا ترس از آینده، اگر مدام ذهن تان درگیر افکار منفی باشد، به این حالت اعتیاد پیدا خواهید کرد. به افکاری که در سر دارید فکر کنید، آیا شما مدام دیالوگ های منفی را با خودتان مرور می کنید؟ اگر اینطور است، بهتر است که هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.


بازی های ویدیویی

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

چه کسی از بردن بدش می آید. در واقع حس برنده بودن ما را وادار می کند که مدام برایش به رقابت بپردازیم. دنیای بازی های رایانه ای بسیار هیجان انگیزتر از دنیای واقعی ست، از این رو پس از مدتی راهی برای تخلیه انرژی و استرس و در نهایت تبدیل به اعتیاد می شود.


عشق

انجام این کار‌ها اعتیاد می‌آورد

افرادی که یک بار طعم عشق را چشیده اند می دانند که چقدر زندگی بدون عشق سخت است. در واقع حس رمانیک عاشقی می تواند اعتیادآور باشد. محققان پس از تحقیقات طولانی، به این نتیجه رسیده اند حسی که افراد برای پیدا کردن عشق دارند درست مانند حسی ست که افراد معتاد برای رسیدن به مواد تجربه می کنند.

[ad_2]

شاید دوست داشته باشید:

pdf کتاب فارسی دوازدهم سری میکرو طبقه بندی گاج

دانلود کتاب فارسی دوازدهم سری میکرو طبقه بندی گاج کیفیت : خوب فرمت : پی دی اف حجم : ۹۰ […]

وقایع‌نگاری ۱۶ آذر ۳۲؛ از شاهدان عینی تا شواهد امروزی

[ad_1] وب‌سایت تاریخ ایرانی: امروز شانزده آذر است. اما ۱۶ آذر سال ۳۲ یک روز عادی نبود. از صبح زود […]

وسایل گرمایشی قدیمی؛ از علاءالدین تا کرسی

[ad_1] روزنامه همشهری – الهه بصیر: امسال که هوا زودتر از توقع و عادت ما سرد شده است، خیلی‌ها وسایل […]